Yaşar Makine Çeltik İşleme Tesisi Yaşar Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. iştiraki olup 2007 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Yaşar Makine olarak üretilen çeltik ve pirinç işleme makinalarının AR-GE altyapısını güçlendirmek amacı ile makinaların performansını, kapasitesini, verimliliğini ve ömür testini, gerçek bir ürün akış prosesi içerisinde kontrollerden geçirmek ve seri üretim hattına alarak üretimini yapmak amacı ile kurulmuştur. 

 

Pirinç üretiminde YAŞAR GIDA İPSALA, YMS ve İPSALA TANEM markalarıyla faaliyetlerine devam etmektedir. Yaşar Gıda Modern tesisinde ISO 9001-2008, ISO 14001-2004, OHSAS 18001-2007 ve ISO 2200-2005 kalite belgeleriyle günlük 150 ton çeltik işleme kapasitesine sahiptir. 

 

Faaliyetlerinde müşteri memnuniyetini öncelik alan firmamız sağlıklı ve kaliteli ürünün en uygun fiyata, en hızlı zamanda sunmak için çalışmaktadır. Sektörde sürekli artan müşteri beklentilerine ve günümüz şartlarında oluşan rekabet ortamında müşterilere daha hızlı cevap verebilmek ve sektörde adını üst sıralarda tutmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.